Umělé květiny nesklízely za socialismu zrovna velký obdiv. Pravdou je, že výrobci se snažili zhotovit některé modely co nejvěrohodnější, ale v té době nebyly technologie výroby na takové úrovni, aby se to skutečně podařilo. A tak se stávalo, že umělé karafiáty nebo růže spíše připomínaly dětské hračky, a tyto výrobky pak zaujímaly místo mimo obytné prostory na zahradách, v altánech anebo na hřbitovech.
Dnes jsou umělé květiny v květináči Lepaso ozdobou mnoha zákoutí a poslouží i jako dekorace pro slavnostní příležitosti. Nezřídka se stává, že jsou součástí svatebních tabulí anebo hostin pořádaných na zahradách v pronajatých zámeckých exteriérech.
Kam s umělými rostlinami v bytě
Kuchyně – umělé květiny mohou být součástí výzdoby jídelních stolů, například při příležitosti oslav Velikonoc či Vánoc, narozenin a jmenin. Můžete je umístit i na kuchyňskou linku, kde zejména umělé drobné květy nebývalým způsobem zkrášlí tamní prostor.
Obývák – polička na zdi, výklenek u okna, nábytková stěna, zavěšený květináč ze stropu, křivý nevzhledný roh, stolek na televizi či Hi-Fi soupravu – to vše jsou místa, kde s umělými rostlinami v obýváku můžete uspět.
Koupelna – jednou z podstatných výhod těchto výrobků jsou prakticky nulové nároky na denní světlo. Tam, kde by se živým rostlinám nedařilo, ty umělé můžete bez obav umístit. Nepotřebují žádnou zálivku ani osvětlení, mohou být v místnosti bez oken i světlíků. Klidně je zavěste v koupelně do rohu anebo jimi vyzdobte horní desku pračky. Můžete je mít i zvenčí či zevnitř sprchového koutu.
Schodiště – některé druhy umělých rostlin se báječně hodí pro dekorativní účely i ve vyšších partiích nad podlahou, například podél schodišť. Výhodou je, že nevyžadují prakticky žádnou údržbu, pouze je občas osprchujete teplou vodou a očistíte je tím od prachu.